Latkowski.com Latkowski.com
Powrót

2021-03-10

Podwójna gra

Kulisy operacji specjalnych z udziałem policjantów pracujących pod przykryciem.

PODWOJNA-GRA-latkowski-przykrywkowcy.jpg

Lata 90. Na polskie ulice wkraczają gangi. Media donoszą o wyłudzeniach, haraczach, płonących samochodach, strzelaninach, wybuchach bomb… Państwo bezradnie rozkłada ręce, a walczące ze sobą organizacje przestępcze stają się coraz bardziej bezwzględne. Policja sięga po nową, tajną broń przykrywkowców, policjantów uzbrojonych nie w odznakę, ale legendę, fałszywą historię, która pozwala im wniknąć i rozsadzać od środka najgroźniejsze gangi w Polsce. Funkcjonariusze tajnych służb wcielają się w role biznesmenów i przestępców, handlują narkotykami, bronią, fałszywymi pieniędzmi.

Sylwester Latkowski w „Podwójna gra” przedstawia ludzi, którzy nie bacząc na własne bezpieczeństwo, na granicy prawa i poza zdrowym rozsądkiem, zinfiltrowali i rozbili jedne z najgroźniejszych grup mafijnych w Europie. Przez lata ich działania były owiane tajemnicą. Niektórzy postanowili przerwać milczenie i opowiedzieli o swojej pracy w serialu dokumentalnym „Podwójna gra”. Jest on punktem wyjścia dla książki pod tym samym tytułem.

Jak powstał system operacji specjalnych pod przykryciem? Jakie są dozwolone granice prowokacji? Czy wykorzystywanie uczuć wyższych jest błędem zawodowym, czy koniecznością, by wspomnieć tylko słynnego agenta Tomka? Czy agent specjalny działający pod przykryciem jest bezkarny? Jak wygląda świat przykrywkowców od strony ich ofiar? Jaką cenę płacą policjanci, którzy przez wiele lat prowadzą podwójne życie?

Sylwester Latkowski to jedna z najbarwniejszych postaci medialnych w kraju, znana nie tylko z dorobku artystycznego, ale również burzliwego życia. Karierę dokumentalisty rozpoczął od kontrowersyjnego filmu “To my, rugbiści", ale uznanie przyniósł mu kolejny materiał – „Blokersi”, poświęcony początkom kultury hip-hopowej w Polsce. Jest autorem licznych reportaży opisujących pracę policji, polskie gangi i najgłośniejsze afery korupcyjne. Przez lata współpracował i tworzył dokumenty dla TVP i Polsatu. Od 2013 roku do 2015 roku pełnił funkcję redaktora naczelnego tygodnika „Wprost”.

Wydawnictwo Harde i Sylwester Latkowski zapraszają do czytania książki „„Podwójna gra””. Będzie ona dostępna na www.wiemiwybieram.pl/harde, jak też w księgarniach internetowych, w tym m.in. na woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl.

*Materiał prasowy wydawnictwa Harde.


Tutaj możesz kupić moje książki

Sklep

Rozważ wsparcie serwisu latkowski.com, moich projektów książkowych, filmowych oraz dziennikarskich śledztw. Nawet niewielkie finansowe wpłaty mają wielkie znaczenie.

Darowizny mogą Państwo dokonywać poprzez Fundację „Wolne Słowo”

Wesprzyj
0