Latkowski.com Latkowski.com

Kto będzie nadzorował sprawę GetBack w prokuraturze? Decydujący czas dla Czarneckiego, Osieckiego i Abris

Prokuratura-regionalna-warszawa-getback-latkowski.jpg

Według prokuratorów, rok 2023 miał być kluczowy dla sprawy GetBack, okazało się, że po zmianach politycznych, ten rok takim się stanie.

Więcej

Prokuratura oskarża trzech członków zarządu GetBack o działania na szkodę w kwocie 20 mln złotych, ci sami czują się poszkodowani; a obserwatorzy nie rozumieją tego, co się dzieje w sprawie jednej z największych afer

Talblica-w-Abris.jpg

Nowy akt oskarżenia w sprawie GetBack na pewno nie jest przełomem i dla wielu jest to niezrozumiała strategia działań prokuratury. Oskarżeni sami czują się ofiarami i obarczają winą fundusz Abris. Prokuratura jednak nie kwapi się, by wyjaśnić i uciąć wreszcie raz na zawsze wszelkie spekulacje związane z Abris.

Więcej

Dlaczego zrezygnował przewodniczący Rady Wierzycieli w postępowaniu restrukturyzacyjnym GetBack S.A?

GetBack-syndyk-kolaczko-Latkowski.jpg

Jedynym beneficjentem zaistniałej sytuacji był właściciel GetBack S.A. – fundusz Abris, który utrzymał kontrolę nad spółką, a także wierzyciele zabezpieczeni rzeczowo – którzy uzyskali najwyższe zaspokojenie swoich wierzytelności – bez rzetelnego badania okoliczności, czy w czasie ustanawiania tychże zabezpieczeń GetBack nie był już niewypłacalny – stwierdza były Przewodniczący Rady Wierzycieli, Artur Kłoczko.

Więcej

Następna

Rozważ wsparcie serwisu latkowski.com, moich projektów książkowych, filmowych oraz dziennikarskich śledztw. Nawet niewielkie finansowe wpłaty mają wielkie znaczenie.

Darowizny mogą Państwo dokonywać poprzez Fundację „Wolne Słowo”

Wesprzyj
0