Latkowski.com Latkowski.com
Powrót

2022-02-20

Nikoś Kawulskiego i Afera GetBack od nieznanej strony oraz kolejne samobójstwo w sprawie Epsteina. Zapiski z tygodnia

Poszkodowani to osoby, którym należy się wsparcie poprzez pokazanie kulis afery GetBack. To nie osoby, które wchodziły do kasyna wygrać, a do instytucji objętych nadzorem państwa. Tym ludziom wyrządzono krzywdę. Zostali bezwzględnie oszukani. Zapominamy, że ofiarami nie są pojedyncze osoby, ale także ich rodziny. Kolejna kwestia, w każdej głośnej sprawie rzuca się na żer poszkodowanym i opinii publicznej kozły ofiarne, a prawdziwi sprawcy afery pozostają bezkarni.

Net-GetBack-Latkowsk-Epstein-Ksw-Nikos-Kawulski (2).jpg

O kim właściwie zrobił film Maciej Kawulski, szef KSW

14 lutego 2022, poniedziałek

Zapytano mnie, co sądzę o filmie Macieja Kawulskiego "Jak pokochałam gangstera", oczekując, że wytknę nakreślony przez niego fałszywy obraz Nikosia. Pojawił się zarzut gloryfikacji. Wpierw żartem odesłałem do żyjącego przyjaciela Skotarczka, który otacza się wianuszkiem aktorów, piosenkarek i celebrytów. Zajrzyjcie na jego instagrama. Potem już na poważnie odparłem, że chyba nikt nie oczekiwał prawdziwej historii Skotarczaka. Maciej bawi się kinem sensacyjnym, trochę jak niektórzy jego zawodnicy w klatce KSW, w której mieszają prawdziwą walkę z fikcją. Gale KSW zawsze przypominają teatr. I nokautu nie zaliczył. Przecież to oczywiste, że nie była to filmowa biografia Nikosia. Dlaczego? Gdyby tak było, to inaczej wyglądałby choćby wątek piłkarski w filmie. Bo miłość Nikosia do klubu nie była tak bezinteresowna.

Na początku lat osiemdziesiątych Nikodem Skotarczak miał problemy z otrzymywaniem zgody na wyjazdy poza granice Polski. Nie pomagały łapówki ani wstawiennictwo zaprzyjaźnionych ludzi służb. Odmowy w części utajnionej były uzasadniane tak: „W związku z postępowaniami karnymi, m.in. za paserstwo i pobicie oraz podatkowymi występowano o zastrzeżenie dla niego wyjazdu z Polski”56. Skotarczak pilnie potrzebował wsparcia i jakiegoś uzasadnienia swoich częstych wyjazdów zagranicznych. Nikt już nie pamięta, albo nie chce sobie przypomnieć, jak to się stało, że postanowił wykorzystać Budowlany Klub Sportowy Lechia w Gdańsku jako przykrywkę do prowadzenia swoich szemranych interesów. To inna wersja niż ta, w której to Nikodem Skotarczak jest bezinteresownym sponsorem klubu: miał włożyć w niego ponad milion marek niemieckich, stając się tym samym ojcem sukcesu drużyny piłkarskiej, którego ukoronowaniem był awans w ciągu jednego sezonu (1982/1983) z III do II ligi i zdobycie Pucharu Polski.

Oficjalnie „Nikoś” został kierownikiem technicznym drużyny rugby i działaczem klubu. Od tej pory jego wyjazdy zagraniczne miały także charakter służbowy. 

Czcza gadanina

18 lutego 2022, piątek

Jak słyszę, że jesteśmy przygotowani na uchodźców z Ukrainy, to mi ręce opadają. Brak świadomości i długofalowych konsekwencji, jakie przyniosłaby prawdziwa fala uchodźców, nawet najbardziej nam przyjaznych i kulturowo bliskich.

Kolejne samobójstwo w sprawie Epsteina

19 lutego 2022, sobota

Po samobójstwie w więzieniu Jeffreya Epsteina w 2019 roku, w nocy samobójstwo w celi więziennej popełnił współoskarżony Jean-Luc Brunel. Francuski agent modelek, oskarżony w sprawie Jeffreya Epsteina o kilka gwałtów na nieletnich, został znaleziony martwy w swojej celi w Paryżu w sobotę 19 lutego.

Obaj się powiesili. Przypadek?

Afera GetBack od nieznanej strony

20 lutego 2022, niedziela

Ostatnie tygodnie upłynęły na pracach końcowych nad książką „Wszystkie chwyty dozwolone. Afera GetBack”. Dziś liczy około 400 stron. Trwa jej szlifowanie, aktualizowanie i oczywiście redakcja. 

Poszkodowani to osoby, którym należy się wsparcie poprzez pokazanie kulis afery GetBack. To nie były osoby, które wchodziły do kasyna wygrać ze świadomością ryzyka, nie zasiedli przed jednorękim bandytą, a wchodzili do instytucji objętych nadzorem państwa. Tym ludziom wyrządzono krzywdę. Zostali bezwzględnie oszukani. Zapominamy, że ofiarami nie są pojedyncze osoby, ale także ich rodziny. Kolejna kwestia, w każdej głośnej sprawie rzuca się na żer poszkodowanym i opinii publicznej kozły ofiarne, a prawdziwi sprawcy afery pozostają bezkarni. 

W książce poza rozmowami z bohaterami sprawy, ludźmi znającymi kulisy, opublikowane zostaną nieznane dotąd opinii publicznej dokumenty, które zmienią dotychczasową narrację obowiązującą w tej sprawie. Pierwszy czytelnik tej książki powiedział: – Nic już nie będzie takie samo.

Przedsprzedaż książki na stronie Latkowski.com >>>


Tutaj możesz kupić moje książki

Sklep

Rozważ wsparcie serwisu latkowski.com, moich projektów książkowych, filmowych oraz dziennikarskich śledztw. Nawet niewielkie finansowe wpłaty mają wielkie znaczenie.

Darowizny mogą Państwo dokonywać poprzez Fundację „Wolne Słowo”

Wesprzyj
0