Latkowski.com Latkowski.com
Powrót

2022-03-02

Nie ma tematu GetBack, największej afery finansowej od lat

Po rozprawie niektórym uczestnikom dźwięczała w uszach medialna cisza. To oczywiste, że sprawa Ukrainy jest teraz najważniejsza w mediach, ale na stronach biznesowych nie wypełniała ona całości, pisano o innych wydarzeniach. Jak to wyjaśnić? Padły niewygodne nazwiska, które są „poukładane”, więc nawet dziennikarze biznesowi udali ślepych i głuchych.

Latkowski.jpg

Drugi dzień procesu (25 lutego 2022 r.), na sali sądowej jest spokojniej. Konrad Kąkolewski rozpoczał składać zeznania. Po rozprawie jemu i kilku uczestnikom dźwięczała w uszach medialna cisza. To oczywiste, że sprawa Ukrainy jest teraz najważniejsza w mediach, ale na stronach biznesowych nie wypełniała ona całości, pisano o innych wydarzeniach. Jak to wyjaśnić? Padły niewygodne nazwiska, które są „poukładane”, więc nawet dziennikarze biznesowi udali ślepych i głuchych. „Puls Biznesu” zrobił pełną relację na żywo i krótkie podsumowanie, gdzie wspomniano, że oskarżył osoby o „powszechnie znanych nazwiskach”. "Rzeczpospolita" krótko się prześlizgneła. Reszta zachowała się, jak napisałem wcześniej – nie ma tematu. Pomijam publikacje robione na podstawie doniesień PAP.

Inną kwestią jest także to, że część osób poszkodowanych sama złożyła wnioski o uniemożliwienie dostępu mediów (argumenty przedstawiałem w poprzednich "Zapiskach z tygododnia": - Są osoby pokrzywdzone, które chcą mediów, ale też są osoby pokrzywdzone, które nie chcą ich widzieć, boją się dziennikarzy, bo nie chcą, żeby ich dane osobowe i sytuacja indywidualna była nagłaśniana, krążyła potem po całej Polsce. Boją się pracodawców i ich reakcji, rodzin, niektórzy nie powiedzieli swym partnerom, że fatalnie zainwestowali, itd. Są takie media, które robią z nas „obligów”, poniżają, zastraszają.), czyli przyczyniła się w części do możliwości kneblowania, utrzymania medialnej ciszy. Teraz nie powinni się dziwić ciszy w mediach, braku rzeczowego omawiania tego, co dzieje się na procesie.

Wracając do podsumowania pierwszych rozpraw sądowych, wiele rozmówców (nie tylko bezpośrednich uczestników) zwracało uwagę, że ława oskarżonych jest za krótka i brakowało im szczególnie kilku osób. Ważnych lub nawet jak dodawano - najważniejszych. Jeśli ktoś liczył, że ta 16 kozłow ofiarnych załatwi sprawę, to się przeliczył.

 


Tutaj możesz kupić moje książki

Sklep

Rozważ wsparcie serwisu latkowski.com, moich projektów książkowych, filmowych oraz dziennikarskich śledztw. Nawet niewielkie finansowe wpłaty mają wielkie znaczenie.

Darowizny mogą Państwo dokonywać poprzez Fundację „Wolne Słowo”

Wesprzyj
0