Latkowski.com Latkowski.com
Powrót

2022-03-02

Drugi zwiastun filmu "Wszystkie chwyty dozwolone. Afera GetBack"

Z jednej z taśm GetBack: Zabetonować, zaorać, żeby śladu nie było po tym, co narozrabiali. Tam była ustawka… Jedno jądro…

Afera GetBack to jedna z największych afer finansowych w Polsce. Straty osób fizycznych, które zostały zachęcone do inwestowania w papiery GetBacku, są szacowane na prawie 3 miliardy złotych. Wierzycieli indywidualnych jest prawie 10 tysięcy, wierzycieli instytucjonalnych – kilkuset. W całej sprawie zatrzymano kilkanaście osób. 
Sprawie przyglądam się od jej początku. Dotarłem bezpośrednio do wielu jej bohaterów, akt sądowych i nagrań. Tak, w świecie finansjery od lat jeden nagrywa drugiego. Nagrania z tzw. afery taśmowej to betka. Przeczytałem wiele stron dokumentów i odbyłem dziesiątki rozmów.
– Część osób to grube ryby, są za silni – słyszę. Tak jest z niektórymi bankowcami, przedstawicielami rynku finansowego, urzędnikami czy politykami.
Czy naprawdę grube ryby są nietykalne?

Tutaj możesz kupić moje książki

Sklep

Rozważ wsparcie serwisu latkowski.com, moich projektów książkowych, filmowych oraz dziennikarskich śledztw. Nawet niewielkie finansowe wpłaty mają wielkie znaczenie.

Darowizny mogą Państwo dokonywać poprzez Fundację „Wolne Słowo”

Wesprzyj
0